top of page

REKONSTRUKCE DIVADLA MÍR

Ostrava, Česká republika
REKONSTRUKCE
Andrea Jašková
2023

Vstupní foyer je místem setkání, konverzací a čekání… na příchod představení, které je vrcholným momentem společenského večera. Je místem zábavy, ale také napjatého očekávání. Temný prostor se světelnými efekty, kovovými odlesky navodí atmosféru divadla.

Prostor s nízkými stropy se nadechl se zrcadlovými podhledy. Zrcadlení je živé a neklidné, jako vodní hladina. Zvlněné zrcadlové stropy odráží aktuální realitu. Vzniká tak abstraktní obraz společnosti na stropě foyer, který se neustále mění.

Stěny jsou pokryty metalickými stěrkami, které ve světle a stínu mění svou barevnost. Z každého úhlu pohledu je jejich odstín jiný. Lehká iluze, poplatná fenoménu divadla.

Klenuté prostory z gabinových konstrukcí dodávají prostoru vážnost a status. Pletivové mříže jsou vyplněny kameny, které zespoda naznačují hmotu kleneb, které se v prostoru obousměrně tyčí z kari sítí. Sítě mají také svůj účel, slouží k zavěšování a umisťování aplikací či posterů.

Do sálu zvou výrazně zlaté odstíny stěrky na stěnách, bronzové zrcadlové stropy a měděný koberec na podlaze. Do černého prostoru se tak vlévá světlo, které intuitivně vybízí ke vstupu na hlavní scénu.

Zázemí herců je oproti sálu v lahvově zeleno-modrých tónech. Vše propojují prvky mobiliáře s koňakovou kůží a černých roxorových a jedlových konstrukcí.

bottom of page