Restaurace Stará rozvodna

Pracujeme na projektu Restaurace v bývalé rozvodně v Dolní oblasti Vítkovic. Spojení industriálních prostor s moderní architekturou, připomínky pracovní atmosféry dělníků víkovických železáren i stylu dřívějších majitelů Rotschildů bude zajímavou souhrou, kterou stojí zato navštívit.

Status

Klient

Rok

Spolupráce

Projekt

Soukromý investor

2019

David Kotek / PROJEKTSTUDIO

Malý dům ale mnoho limitů. Obnova kulturní památky v zóně NKP je velkou výzvou, kde je nutné překonat řadu překážek, a naši klienti mají proto náš veliký obdiv a nesmírně jim fandíme při obnově této krásné stavby!

Rekonstrukce, která musí vyvážit záměr investorů s požadavky památkářů, zapadnout do kontextu, splnit novodobé zákony a normy a také účel, ke kterému nebyla původně určena = skvělý úkol pro architekta!

Dům projde náročnou rekonstrukcí, při které je potřeba postupovat s citem a také s velmi promyšleným plánem. Stavba, kde s nosnou konstrukcí spolupůsobí i primárně výplňové zdivo, ocel, která za dobu neúdržby významně zkorodovala nebo nádherné klenby pod střechou, které se částečně bortí, to vše jsou pro nás výzvy, a otázky k řešení.

Krása utility

Návštěva restaurace je zde zážitek nejen gurmánský, ale také pro milovníky historie, architektury, industriálních staveb a výjimečné estetiky. Naším návrhem provádíme zákazníky vertikálním prostorem tak, aby mohli sledovat původní nosné konstrukce a tvarosloví stavby. Návštěvník vnímá původní proporce a dispozice stavby. Po centrální schodišti dojde do společenského sálu, kde lze uspořádat večírek nebo třeba svatbu. Unikátní prostory, ke kterým není třeba nic dodat, neboť mluví za sebe.