Rekonstrukce rodinného domu u Prahy

Majitelé si přáli světlý, vzdušný, otevřený interiér s maximem skrytých úložných prostor. Bílá, bílá a zase bílá. Lehkost a čistota. Minimalismus jako kontrast k původnímu maximalismu domu z osmdesátých let. 

Status

Klient

Realizace

Soukromý investor

Rok

2015

Vše začlo prasklým potrubím ve sprchovém koutě. A tak se stalo, že jsme postupně zrekonstruovali téměř celý dům. Vše v duchu minimálních investic s maximálním efektem. Vše má být chytře skryto.

Velké bílé plochy nábytku jsou narušeny vložením otevřených polic do nik, které jsou podsvíceny, a tak v noci vytváří příjemnou intimní atmosféru. 

Kde méně je více

Pro úschovu věcí jsme využili každý možný kout. Například i celý prostor pod vanou v koupelně je opatřen výsuvy a téměř neviditelné šuplíky tak pojmou veškeré koupelnové doplňky. V ložnici je skryto integrované žehlící prkno, prostor pro cestovní kufry a je zde elegantně řešeno i spací patro pro pejska.

Pracovna, kde je klid na práci

Čistota prostoru umožňuje lepší koncentraci a i v pracovně je všechno skryto. Odhalili jsme prázdné prostory v podkroví, které jsou běžně zakryty sádrokartony a využili jsme je pro vložení polic nebo skříní na šanony.