Rekonstrukce rodinného domu po babičce

Manželé zdědili dům na vesnici po babičce. Pěkné místo v centru obce, kousek od zámeckého parku a s dětským hřištěm na dosah. Majitelé si místo zamilovali. A přesto, že byla rekonstrukce nákladnější a náročnější varianta, pustili se do ní...

Status

Klient

Rok

Realizace

Soukromý investor

2018

Dům po babičce byl typický tím, že byl postupně dostavován a vzniklo tak množství tvarů s pultovými střechami. Tento charakter a trochu bizarní tvar domu tak tvořil atmosféru, kterou jsme zde chtěli zachovat.

Ponechali jsme tak místu jeho původního ducha a pultovým střechám dali nový současný charakter. Dům je po rekonstrukci v moderním minimalistickém stylu, ale původní dispozice a tvarosloví lze stále dobře vyčíst.

Bazén a sauna na zahradě

Majitelé si přáli přírodní koupací jezírko s návazností na saunu s odpočívárnou. Obávali se toho, že jim to malý pozemek neumožní. Našli jsme takové řešení, které skloubí vše a ještě zahradu opticky prohloubí. Bazén je přístupný přímo z terasy a sauna je v přímé návaznosti na koupací jezírko. Dřevěný domeček se saunou a odpočívárnou skrývá také malý sklad a tvoří pohledovou bariéru k dětskému hřišti a slepé fasádě souseda.

Rekonstrukce, demolice, 

nástavba i přístavba

Abychom došli k příjemnému měřítku stavby, která svým objemem zapadne do okolí a nebude vytvářet nepřirozenou dominantu individuálním bydlením, zmenšili jsme objekt o jedno patro. V přízemí přistavěli obývací pokoj s terasou tak, aby měli majitelé maximum soukromí a co nejvíce času mohli trávit venku na zahradě. Rekonstrukce domu tedy obsáhla snad všechny jeho podoby, od nástavby, přístavby po demolici některých částí.