Rekonstrukce malého bytu na Kampě

Z malého bytu s nevhodnou dispozicí jsme vytvořili otevřený prostor, který spojuje kuchyni s jídelnou a obývací pokoj s ložnicí. Památkově chráněný objekt vyžadoval citlivou rekonstrukci se zachováním původních hodnotných prvků.

Status

Klient

Realizace

Soukromý investor

Rok

2018

Spolupráce

Michal Volf

Zrekonstruovat malý byt může být trochu oříšek. Na první pohled snadné a rychlé řešení má své limity. Památkově chráněný dům z období baroka vyžaduje velmi citlivý přístup k rekonstrukci.

Nám se podařilo vyhovět všem podmínkám, které památkáři požadovali a zároveň se nám podařilo vytvořit funkční byt, který se líbí majitelům.

Velkorysost prostoru

Částečnou změnou dispozice jsme docílili jednoho velkého vzdušného prostoru, který není rozdělen příčkami a plní funkci obývacího pokoje, ložnice, kuchyně i šatny. Zázemí s koupelnou, šatnou a technickou místností je schované v zadní části traktu, takže sluníčko krásně prosvětlí hlavní obytnou část a zároveň se přes světlík dostane i do hloubky místnosti. 

V jednotě je síla

Použitím jednotných materiálů - tedy primárně dub, bílá, černá či šedá, jsme docílili vizuální kontinuity prostoru. Propojením jednotlivých kusů nábytku - od botníku, přes kuchyni po lavici pak kontinuity funkce. Setřením hranice jsme dosáhli prostoru, ve kterém se můžete "nadechnout"....